Üdvözöljük a Szent István Általános Iskola honlapján!

A Magyar Kultúra Napja iskolánkban
 

Január 22. napját annak tiszteletére választották a Magyar Kultúra Napjává, hogy 1823-ban ezen a napon fejezte be Kölcsey Ferenc a Himnuszunkat. Iskolánk méltóképpen ünnepelte meg e fontos napot különböző rendezvények keretében.Képes beszámoló

Videófelvétel a Képzelt beteg című előadásról

Az Ady Endre Könyvtárban előadást tartott Takaró Mihály irodalomtörténész, melyen a 7. b osztályosok vettek részt osztályfőnökükkel. A tanulók sok érdekes és új információt hallhattak Kölcsey nagyságáról, szónoki képességeiről, erkölcsi hitvallásáról és a Himnusz születéséről. Az előadást tartó neves irodalomtörténész felhívta a hallgatóság figyelmét arra, hogy a Himnusz egy közbenjáró ima, melynek éneklésekor tudtunk nélkül is fohászt mondunk a magyarságért. Kiemelte, hogy "Nyelvében él a nemzet", s ezzel a nyelv ápolásának fontosságára hívta fel a figyelmet, amelynek eltűnésével szűnne meg a magyarság. A diákok nagy érdeklődéssel hallgatták az előadást, s érdekesnek találták a Himnusz bibliai vonatkozásait, amellyel párhuzamba állította a Himnusz sorait.

Iskolánkban az 1. tanórában iskolarádiós műsorral emlékeztek meg az 5. osztályosok osztályfőnökeik szervezésében. A műsor során elhangzott, hogy a kultúra olyan összetett egész, ami magában foglalja a tudást, a hiedelmet, a vélekedést, a művészeteket, a morált, a jogot, a szokást, és minden olyan emberi képességet és viselkedést, amit az ember a társadalom tagjaként sajátít el. Felelevenítették azon nagy magyarjaink nevét, akik találmányaikkal segítették az emberiséget.

Iskolai könyvtárunk e nap délutánján színházzá változott, ahol a felső tagozatosak részt vehettek a Hatvani Bajza József Gimnázium 10.c-s tanulóinak Moliére: A képzelt beteg c. színházi előadásán. A teltházas előadás nagy sikernek örvendett. A másfél órás színvonalas, szórakoztató műsort a diákok érdeklődéssel és figyelmesen nézték végig, s elismerő tapssal jutalmazták a kis színtársulatot. A darab főszereplői közül többen is iskolánk volt tanulói közül kerültek ki, akire nagyon büszkék vagyunk.

Reméljük, hogy e gazdag programokkal erősíthettük diákjaink magyarságtudatát, a kultúra iránti érdeklődését, szeretetét és nyitottságát!

Kövér Csilla
magyar-ének szakos pedagógus

 


 

 

Elektronikus Napló

"Menő Menza"

Digitális Témahét

Jégkorongozás

Keresés

Eseménynaptár

Szeptember 2019
H K Sz Cs P Szo V
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Ökoiskola

Hirdetések

  • 1szazalek.jpg
  • 1szazalek_3.jpg

Digitális Oktatás

Oldalajánló

Statisztika

Ma4
Tegnap53
Ezen a héten165
Ebben a hónapban801
Összesen114821

Látogató IP: 18.206.16.123 Visitor Info : Unknown - Unknown 19.09.19 Powered by CoalaWeb