Emelt szintű nyelvoktatás

Iskolánk fő profilja az idegennyelv-oktatás, több évtizedes múltra tekint vissza. A tehetséggondozás egyik módja, hogy iskolánkban a 4. osztálytól az angol, vagy német nyelv emelt szintű oktatásának választására van lehetőség.
Mit jelent az emelt szint?
Meghatározott tantárgy ismeretanyagának a helyi tanterv szerinti magasabb óraszámban és magasabb követelményekkel történő oktatása, amely megkönnyíti a gimnáziumi felvételit.
Valamennyi hozzánk beiratkozó tanuló 4 osztályos korától találkozik az angol vagy a német nyelvvel. Az emelt szintű csoportba bejutók negyedik évfolyamtól emelt óraszámban, heti 5 angol, vagy német óra, csoportbontásban, egyedi tanterv alapján tanulnak.
A nem emelt szinten tanulók a kötelezően előírt óraszámban heti 3 órában tanulnak, de a csoportbontás náluk is lehetővé teszi az egyéni foglalkozást.

Bejutás feltételei az emelt szintű idegen nyelvi tagozatos  osztályba:
                 egyéni érdeklődés,
                 matematikából, magyar nyelvtanból, környezetismeretből 5-ös (esetleg 4-es) érdemjegy 3. osztály végén,
                 osztályfőnök ajánlása.

Nyelvoktatáshoz kapcsolódó programok

Az idegen nyelvek elsajátítását nagymértékben segíti, ha a tantárgyi órákon kívül is kamatoztathatják nyelvtudásukat a diákok. Mint nyelvtagozatos iskola, fontosnak tartjuk az anyanyelvi országok hagyományainak megismerését, átélését.

Ezért évről-évre megszervezzük az angol kultúrkörhöz kapcsolódó programunkat a Halloween partyt, ahol töklámpás faragás, játékos angol nyelvi vetélkedő, boszorkány szépségverseny és ügyességi versenyek szerepelnek a feladatok között.
Lehetőséget biztosítunk a gyermekeknek tehetségük kibontakoztatására az angol és német nyelvi szakkörök keretén belül is.  Hagyományteremtő céllal városi német nyelvi versenyt szervezetünk a 2012/2013. tanév novemberében. Mind a versenyző gyerekek, mind a felkészítő pedagógusok örömmel fogadták a kezdeményezést.
Képek a német versenyről itt megtekinthető.

Iskolánk sikeres pályázatának eredményeként saját idegen nyelvi könyvtárral is rendelkezünk.

Számos városi, megyei és országos szintű angol és német nyelvi versenyen mérik össze tudásukat tanítványaink.

Nyelvoktatást támogató eszközök

A Szent István Általános Iskolában számos tanterem rendelkezik internet elérhetőséggel és interaktív táblával. Interaktív táblával felszerelt nyelvi labor áll a modern nyelvoktatás szolgálatában. A csoportbontás következtében egyidejűleg több nyelvi óra folyik, az idegen nyelvek oktatása interaktív táblával, internettel és más IKT eszközökkel felszerelt tantermekben történik.

Idegen nyelvi óraszámok évfolyamonként

4. évfolyam: heti 3 óra, emelt szinten heti 5 óra

5. évfolyam: heti 3 óra, emelt szinten heti 5 óra

6. évfolyam: heti 3 óra, emelt szinten heti 5 óra

7. évfolyam: heti 3 óra, emelt szinten heti 5 óra

8. évfolyam: heti 3 óra, emelt szinten heti 5 óra

Elektronikus Napló

"Menő Menza"

Digitális Témahét

Jégkorongozás

Keresés

Eseménynaptár

Október 2019
H K Sz Cs P Szo V
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Ökoiskola

Hirdetések

  • 1szazalek.jpg
  • 1szazalek_3.jpg

Digitális Oktatás

Oldalajánló

Statisztika

Ma18
Tegnap57
Ezen a héten257
Ebben a hónapban796
Összesen116104

Látogató IP: 35.175.191.168 Visitor Info : Unknown - Unknown 19.10.19 Powered by CoalaWeb