Kerékpáros közlekedési verseny

Kerékpáros közlekedési verseny

2026. május 7-én a Heves Vármegyei Balesetmegelőzési Bizottság közlekedési versenyeket rendezett. Az egri rutinpályán a „Ki a mester két keréken és a „Kerékpáros Iskola Kupa” elnevezésű versenyek vármegyei döntőjére került sor.

A vetélkedők célja: az általános iskolás gyerekek közlekedésbiztonságának fokozása, közlekedési ismeretük bővítése, valamint kerékpáros ügyességi és szabályossági tudásuk fejlesztése volt. A versenyzőknek a tesztlap kitöltésével elméleti KRESZ tudásukról, az ügyességi pályán gyakorlati kerékpárkezelési képességeikről kellett számot adniuk.

A Hatvani Szent István Sportiskolai Általános Iskola tanulói is ott voltak, s nagyon szép eredményt értek el:

Kerékpáros Iskola Kupa:
Leány egyéni – 3. hely: Krussó Ninetta.

Ki a mester két keréken:
Fiú egyéni -2. hely: Kovács Zalán;
Leány egyéni – 3. hely: Szabó Natália.

Gratulálunk a dobogós helyezésekhez.