2026. május 8-án került megrendezése a Magyar Diáksport Szövetség által a Tenisz Diákolimpia megyei döntője. Az eseményre Egerben került sor. A Hatvani Szent István Sportiskolai Általános Iskola az I. és a II. korcsoportban volt érdekelt. Az iskola sportosztályos tanulói közül Rosiczky Kendra (2.c) és Rosiczky Ronin (3.c) indult ezen a versenyen.
Az I. korcsoportban magabiztosan nyert Rosiczky Kendra. Így vármegyei első helyezett lett.
Testvére, Ronin a II. korcsoportban szintén első lett. Eredményei: 1. mérkőzés: 7:1 és 7:2; 2. mérkőzés: 7:2 és 7:5; 3. mérkőzés: 7:2 és 7:3. Döntő mérkőzés: 7:2, 6:8, 5:2.
Mind a ketten aranyérmet vehettek át. Továbbjutottak az országos döntőbe, amelyet Balatonbogláron rendeznek majd meg.
Gratulálunk!





